40,00 TL

Hegel’in Felsefesi – Paul Redding

Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770-1831) on dokuzuncu yüzyılın en önemli filozoflarından biridir. Alman İdealizminin bu büyük ismi aynı zamanda anlaşılması en zor fikirlerin sahibi olarak da tanınmıştır ve modern dünyadaki birçok felsefi akım Hegel’e ya da Hegelci fikirlere tepki olarak doğmuştur.


Sydney Üniversitesi Felsefe bölümünden Paul Redding’in bu kısa ve dinamik metni, Hegel’in sıkça yanlış anlaşılan, bazen de hiç anlaşılmayan fikir dünyasını lisans ve lisansüstü öğrencileri için ele alıyor ve Hegel’e dair sonraki okumalar için harika bir başlangıç noktası sunuyor.


Usta çevirmen Ahmet Fethi Yıldırım’ın akıcı Türkçesiyle dilimize kazandırılan ve Hegel felsefesinin bütün önemli yönlerini ele alan Hegel’in Felsefesi özellikle genç okurlar için ideal bir giriş kitabı…


İçindekiler | Kitabın İçinden

YAZAR HAKKINDA

Avustralyalı felsefeci Paul Redding, New South Wales Üniversitesindeki lisans ve yüksek lisansının ardından, Alman idealizmi üzerine yaptığı çalışmayla Sydney Üniversitesinden doktorasını aldı (1984). Sonraki yıllarda Kant ve Hegel başta gelmek üzere, Alman düşünce geleneğine yön veren isimler üzerine çalışmalarıyla tanındı.

2004 yılında Avustralya Beşeri Bilimler Akademisine üye seçilen Redding’in altmıştan fazla akademik makalesinin yanı sıra, Thoughts, Deeds, Words, and World: Hegel’s Idealist Response to the Linguistic “Metacritical Invasion” (Noesis Press, 2016), Continental Idealism: Leibniz to Nietzsche (Routledge, 2009), Analytic Philosophy and the Return of Hegelian Thought (Cambridge University Press, 2007), The Logic of Affect (Cornell University Press, 1999), Hegel’s Hermeneutics (Cornell University Press,1996) ve Paolo Diego Bubbio ile birlikte kaleme aldığı Religion After Kant: God and Culture in the Idealist Era (Cambridge Scholars Publishing, 2012) gibi kitapları bulunmaktadır.

Redding hâlâ Sydney Üniversitesi Felsefe bölümünde emeritus profesör olarak görev yapmaktadır.

Yayın Yönetmeni

Hikmet Akyüz

Yazar

Paul Redding

Türkçesi

Ahmet Fethi Yıldırım

Editör

Hasan Aksakal

Kapak Tasarımı

Turgut Üneli

Yayına Hazırlayan

Turgut Üneli

Eser Dili

Türkçe

Basım Bilgisi

1. Basım — Haziran 2021

ISBN

978-605-74682-5-3

Boyut

13.5 x 21 cm.

Sayfa Sayısı

80

İç Kağıt

60 gr. Holmen

Kapak Kağıt

300 gr. Amerikan Bristol