Ana SayfaÜrünlerFelsefeHegel’in Felsefesi &#821...

Hegel’in Felsefesi – Paul Redding

Satışta!

48,00 75,00

Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770-1831) on dokuzuncu yüzyılın en önemli filozoflarından biridir. Alman İdealizminin bu büyük ismi aynı zamanda anlaşılması en zor fikirlerin sahibi olarak da tanınmıştır ve modern dünyadaki birçok felsefi akım Hegel’e ya da Hegelci fikirlere tepki olarak doğmuştur.

Sydney Üniversitesi Felsefe bölümünden Paul Redding’in bu kısa ve dinamik metni, Hegel’in sıkça yanlış anlaşılan, bazen de hiç anlaşılmayan fikir dünyasını lisans ve lisansüstü öğrencileri için ele alıyor ve Hegel’e dair sonraki okumalar için harika bir başlangıç noktası sunuyor.

Usta çevirmen Ahmet Fethi Yıldırım’ın akıcı Türkçesiyle dilimize kazandırılan ve Hegel felsefesinin bütün önemli yönlerini ele alan Hegel’in Felsefesi özellikle genç okurlar için ideal bir giriş kitabı…

Kitabın içinden bir bölüm okumak için tıklayınız.

  YAZAR HAKKINDA

  Avustralyalı felsefeci Paul Redding, New South Wales Üniversitesindeki lisans ve yüksek lisansının ardından, Alman idealizmi üzerine yaptığı çalışmayla Sydney Üniversitesinden doktorasını aldı (1984). Sonraki yıllarda Kant ve Hegel başta gelmek üzere, Alman düşünce geleneğine yön veren isimler üzerine çalışmalarıyla tanındı.


  2004 yılında Avustralya Beşeri Bilimler Akademisine üye seçilen Redding’in altmıştan fazla akademik makalesinin yanı sıra, Thoughts, Deeds, Words, and World: Hegel’s Idealist Response to the Linguistic “Metacritical Invasion” (Noesis Press, 2016), Continental Idealism: Leibniz to Nietzsche (Routledge, 2009), Analytic Philosophy and the Return of Hegelian Thought (Cambridge University Press, 2007), The Logic of Affect (Cornell University Press, 1999), Hegel’s Hermeneutics (Cornell University Press,1996) ve Paolo Diego Bubbio ile birlikte kaleme aldığı Religion After Kant: God and Culture in the Idealist Era (Cambridge Scholars Publishing, 2012) gibi kitapları bulunmaktadır.


  Redding hâlâ Sydney Üniversitesi Felsefe bölümünde emeritus profesör olarak görev yapmaktadır.

  Yayın Yönetmeni

  Hikmet Akyüz

  Yazar

  Paul Redding

  Türkçesi

  Ahmet Fethi Yıldırım

  Editör

  Hasan Aksakal

  Kapak Tasarımı

  Turgut Üneli

  Yayına Hazırlayan

  Turgut Üneli

  Eser Dili

  Türkçe

  Basım Bilgisi

  1. Basım — Haziran 2021

  ISBN

  978-605-74682-5-3

  Boyut

  13.5 x 21 cm.

  Sayfa Sayısı

  80

  İç Kağıt

  60 gr. Holmen

  Kapak Kağıt

  300 gr. Amerikan Bristol