Ana SayfaÜrünlerFelsefeSpinoza’nın Felsefesi &#...

Spinoza’nın Felsefesi – Steven Nadler

Satışta!

48,00 75,00

Modern dünyanın kurucu filozoflarından Baruch Spinoza’nın felsefesi, metafizik, epistemoloji, siyaset felsefesi, ahlak felsefesi, zihin felsefesi ve bilim felsefesi dâhil olmak üzere neredeyse felsefenin her dalını kapsar.

Spinoza’yı on yedinci yüzyılın en önemli ve özgün düşünürlerinden biri yapan ve eserlerini kalıcı kılan yanı, bu konuların yüzyıllar sonrasında gerçek anlamına kavuşmuş olmasıdır.

Spinoza’nın felsefesi büyük ölçüde iki kitapta toplanmıştır: Teolojik-Politik İnceleme ve Ethica. Günümüzün en önemli Spinoza uzmanı kabul edilen Wisconsin Üniversitesi felsefe profesörü Steven Nadler, bu iki eser başta gelmek üzere, Spinoza’nın düşünce dünyasını ele alıyor ve son derece dinamik üslubuyla meraklıları için harika bir “Spinoza kılavuzu” sunuyor.

Ulus Baker’in sunuş yazısıyla zenginleşen Spinoza’nın Felsefesi, özellikle üniversite öğrencileri ve yeni başlayanlar için kolay okunan bir başucu kaynağı…

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayınız.

  YAZAR HAKKINDA

  Steven M. Nadler (d. 1958) erken modern Batı felsefesi konusunda uzmanlaşmış Amerikalı bir felsefecidir. 1986’dan bu yana çalıştığı Wisconsin Üniversitesinin Madison kampusundeki Felsefe bölümünde öğretim üyesi olan Nadler, aynı üniversitede Beşeri Bilimler bölümünde de 2004-2009 arasında görev almıştır.


  Nadler aynı zamanda üniversitenin Yahudi Çalışmaları Merkezinin direktörüdür. Nadler, 1980 yılında St. Louis’deki Washington Üniversitesinden mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Columbia Üniversitesinden sırasıyla 1981 ve 1986’da almıştır.


  Wisconsin Üniversitesindeki kadrosunun yanı sıra Stanford Üniversitesi, Chicago Üniversitesi ve Paris’teki Ecole des hautes études en sciences sociales’de misafir akademisyen olarak görev yapmıştır.


  Nadler’ın Türkçede Spinoza, Bir Yaşam (İletişim Yayınları), Mümkün Dünyaların En İyisi (Alfa Yayınları), Spinoza’nın Etika’sı: Bir Giriş (Say Yayınları), Filozof, Rahip ve Ressam: Descartes’ın Bir Portresi (Alfa Yayınları) ve Heretikler (Alfa Yayınları) adlı eserleri bulunmaktadır.

  Yayın Yönetmeni

  Hikmet Akyüz

  Yazar

  Steven Nadler

  Türkçesi

  Merve Rana Aydın

  Editör

  Hasan Aksakal

  Kapak Tasarımı

  Turgut Üneli

  Yayına Hazırlayan

  Turgut Üneli

  Eser Dili

  Türkçe

  Basım Bilgisi

  1. Basım — Haziran 2021

  ISBN

  978-605-74682-5-3

  Sayfa Sayısı

  88

  İç Kağıt

  60 gr. Holmen

  Kapak Kağıt

  300 gr. Amerikan Bristol