40,00 TL

Modifiye Masallar – Nazmi Ağıl

Koç Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümü öğretim üyesi, şair ve çevirmen Nazmi Ağıl yakın zamanda Nasrettin Hoca fıkralarını bugünün okurlarına yeniden anlatmıştı. Şimdi de dünya edebiyatına mal olmuş masalları kendine özgü mizahı ve akıcı şiir diliyle tekrar kaleme alıyor. Fakat bu defa yolunda gitmeyen bir şeyler var.


Çünkü Ağıl, Kurbağa Prens’e Rapunzel’e, Bremen Mızıkacıları’na, Kırmızı Başlıklı Kız’a, Keloğlan’a, Çizmeli Kedi’ye ve daha nicelerine günümüz insanının sorgulayıcı bakış açısıyla yaklaşıp onları popüler kültür öğeleriyle yoğuruyor. Böylelikle, tanıdık şekilde başlayan masallar, yepyeni bir yorumla, son derece şaşırtıcı bir sona varıyor.


Kısaca Modifiye Masallar belirli bir yaşa değil, masalların orijinal hallerini bilen, çocuklar başta olmak üzere, her yaştan okura çok renkli ve eğlenceli bir deneyim sunuyor.

3 adet stokta

YAZAR HAKKINDA

1964’te Eskişehir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünü bitirdi, doktora derecesini aynı bölümden W. H. Auden üzerine yaptığı bir çalışmayla aldı.
İngilizce öğretmeni olarak çalıştı, şimdilerde Koç Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. 1998 Yunus Nadi Şiir ödülü sahibi Ağıl’ın toplu şiirleri Yağmura Bunca Düşkün adı altında yayınlandı. Ağıl ayrıca Beowulf, Prelüd ve Canterbury Hikâyeleri’nin de aralarında bulunduğu birçok önemli eseri dilimize kazandırdı.
Yayın Yönetmeni

Hikmet Akyüz

Yazar

Nazmi Ağıl

Editör

Hasan Aksakal

Kapak Tasarımı

Turgut Üneli

Yayına Hazırlayan

Turgut Üneli

Eser Dili

Türkçe

Basım Bilgisi

1. Baskı / Aralık 2021

ISBN

978-605-74682-9-1

Boyut

13.5 x 21 cm.

Sayfa Sayısı

80

İç Kağıt

60 gr. Holmen

Kapak Kağıt

300 gr. Amerikan Bristol